Barmanské kurzy

Kurzy Karla Zapalače

Základní barmanský kurz

• Doba trvání: 5 dní – 40 hodin výuky.
  • Cena je stanovena CBA a je jednotná.
  • Absoloventi z gastronomických provozů: 4.500,- Kč.
  • Žáci gastronomických škol: 3.500,- Kč.
  • Zakončení praktickou a písemnou zkouškou.

Intenzivní barmanský kurz, probíhá formou vlastní výuky prostřednictvím lektora CBA a formou samostudia z podkladů dodaných studentům. Kurz navazuje na poznatky získané v kurzu Barbek CBA, rozšiřuje znalosti o odbornou terminologii, znalost kompletního inventáře, strojů a zařízení za barem používaných. Účastník se podrobně seznámí s výrobními postupy destilátů, likérů i nealkoholických nápojů, získá přehled o kategorizaci, charakteristikách, a pracovním postupu při výrobě míšených nápojů. V praktické části si vyzkouší namíchat nejoblíbenějsí světově známé drinky podle receptur IBA. Absolvent kurzu je připraven pracovat za barmanským pultem v pozici barman s předpokladem získání kvalitní praxe.
Kurz je zakončen teoretickou a praktickou zkouškou. Úspěšní absolventi obdrží certifikát CBA v českém a anglické jazyce, platný ve všech zemích Mezinárodní barmanské asociace.

Stáhněte si prezentaci v Powerpointu zde...

Osnova kurzu:

• Historie výroby míšených nápojů
  • Barová pracoviště
  • Provoz barového pracoviště
  • Suroviny a výrobky pro přípravu míšených nápojů
  • Míšené nápoje
  • Výroba a podávání míšených nápojů
  • Závěrečné zkoušky

Mezi členské státy Mezinárodní barmanské asociace patří:
Austrálie, Belgie, Brazílie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Velká Británie, Řecko, Hong Kong, Island, Irsko, Izrael, Itálie, Kanada, Kuba, Lucembursko, Malta, Montenegro, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Peru, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Puerto Rico, Rakousko, Rusko, Srbsko, Singapur, Slovenská republika, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Taiwan, Turecko, USA, Uruguay a další.

Barmanské kurzy Master Class